Strona główna  /  Warto przeczytać  /  Antologia tekstów o modlitwie „Panie, naucz nas modlić się!”

Antologia tekstów o modlitwie „Panie, naucz nas modlić się!”

 Zachęcamy do zapoznania się z antologią tekstów o modlitwie „Panie, naucz nas modlić się!", którą wydało wydawnictwo „Kontrast".

W publikacji znajdziemy teksty m.in.: papieża Franciszka, Ojców Kościoła, kard. Tomáša Špidlíka SJ, o. Marko Rupnika SJ, o. Francesco Rossi de Gasperis SJ.

Omawiając zawartość antologii wydawcy podkreślają, że dziesiątki drobnych wyborów ujawniają każdego dnia wolność, jaką daje nam Bóg. Dzięki modlitewnemu spojrzeniu styl naszego codziennego życia będzie uwzględniał prośbę Jezusa do uczniów, by klimatem życia, który tworzą, stylem życia, a nie deklaracjami, starali się być solą ziemi i światłem świata.

„Zawarte w antologii rozważania pomogą odczytać poprzez modlitwę, jak wyraża się wolność Jezusa. Ewangelie podają nam fakty, wydarzenia, słowa należące do przeszłości. Jeśli potraktujemy je jako znaki, przykłady, ślady - których nie możemy powtórzyć dosłownie po ponad dwóch tysiącleciach w innych warunkach - dotrzemy do Jego świadomości, Jego wolności, do Jego «Ja». Trwamy przecież przy tym samym Panu. W tej wolności ukazuje się duch synostwa Jezusa, którego, dzięki pośrednictwu Ducha Świętego, możemy naśladować i do którego winniśmy dorastać. Teksty Ojców Kościoła pokazują, z jaką żywotnością pierwsze wieki chrześcijaństwa przyjmowały świadectwo uczniów o Jezusie. Odsłaniają, jak wspaniale łączono je z konkretem codzienności, z umacnianiem wspólnoty; w jaki sposób droga życia wiązała się z modlitwą" - piszą Bogusław Spurgjasz (wydawca) i o. Andrzej Koprowski SJ (tłumacz).

Publikację można zamówić pocztą internetową lub telefonicznie: e-mail: kontrast.boguslaw@gmail.com; tel.: 601 912 821 (cena 1 egz. - 38,00 zł, powyżej 5 egz. - 33,00 zł).