Strona główna  /  Warto przeczytać  /  „Nowe odczytanie codzienności” - wybór tekstów

„Nowe odczytanie codzienności” - wybór tekstów

Polecamy wyjątkowy wybór tekstów wschodnich i zachodnich Ojców Kościoła, zgromadzonych w publikacji „Nowe odczytanie codzienności". Jak zaznaczają we wstępie: o. Andrzej Koprowski SJ (tłumacz) i Bogusław Spurgjasz (wydawca), teksty wczesnochrześcijańskie pokazują nam Kościół pierwszych wieków, wprowadzają w styl i rozumienie obecności w Kościele, wejście poprzez Kościół i w Kościele na drogę, jaką jest Jezus Chrystus.

„Chrześcijanie przełomu dwóch pierwszych wieków żyli tym, że Chrystus w Ewangelii łamie na kawałki małą ilość chleba i tak karmi wiele tysięcy osób, a ile koszy jeszcze zostaje! Dopóki chleby są całe, nikt nie jest nakarmiony, nikt nie jest posilony, a i nie wydaje się, by samych chlebów przybyło. Prezentowana publikacja, ma służyć reinterpretacji oraz odnowieniu/pogłębieniu w czasach współczesnych. To tomik zawierający wskazania Ojców Kościoła (Wschodniego i Zachodniego) na dzień powszedni całego roku.

Oryginalnością są teksty stosunkowo mało znane szerszemu gronu Czytelników, a doskonale wybrane przez Wspólnotę monastyczną w Bose (Italia). Cechą polskiego wydania jest Dodatek zawierający fragmenty tekstów starożytnych uporządkowanych tematycznie. Ma on służyć przejściu określonej drogi w atmosferze i formie ćwiczeń duchowych w ciągu życia.

Prezentowane w zbiorze wybrane teksty Ojców Kościoła należy czytać metodą lectio divina, czyli nie tylko czytać, ale również nad nimi medytować, odnosząc ich przesłanie do osobistego życia. A wszystko to po to, by odnowić codzienność, stając się bardziej człowiekiem - stworzeniem uczynionym na wzór i podobieństwo samego Stwórcy. Wyjątkowy prezent: dla Innych, dla siebie - zawierający mądrość życia na co dzień!" - czytamy we wstępie.

Zamówienia: Łoś, ul. 6-go Września 41, 05-504 Złotokłos tel.: (22) 7270841; e-mail: