Strona główna  /  Propozycje formacyjne

Propozycje formacyjne

 W sodalicyjnym programie formacyjnym ważne miejsce zajmuje wprowadzenie w temat modlitwy. Wymienione są różne formy modlitwy, w tym m.in.: modlitwa w oparciu o Słowo Boże, rozmyślanie, medytacja, kontemplacja. Rozpoczynamy więc nowy cykl[...] Więcej.. .

 Warto czytać Biblię regularnie, najlepiej codziennie, rozdział po rozdziale. Mówił o tym znany biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

W trakcie spotkania w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie ks. Chrostowski, wielki znawca Biblii, laureat Nagrody Ratzingera, przypomniał kilka podstawowych faktów, o których warto pamiętać:

Więcej...

 Ważniejsza jest modlitwa czy praca? Czy można jednoczyć się z Bogiem poprzez działanie, pracę, czy tylko poprzez modlitwę? Na te pytania odpowiada o. Adam Schulz SJ, przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich, w najnowszym wydaniu biuletynu ORRK. Oto fragmenty jego tekstu [...] Więcej...

 Kontynuujemy nasz cykl poświęcony postaci Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wśród wielkiego dorobku pisarskiego naszego bohatera wyróżnia się książka niezbyt gruba, w dodatku będąca tak naprawdę przeredagowanym zapisem cyklu wykładów, które Ratzinger wygłosił w 1967 r. na uniwersytecie w Tybindze. A jednak temat podjęty przez autora, a chyba przede wszystkim sposób, w jaki go zaprezentował, sprawił, że książka ta zaliczana jest dziś do kanonu literatury teologicznej [...] Więcej...