"Sodalicja Mariańska Akademików w Gliwicach 1946 - 1949r."

 Książka ks. dr Zygmunta Nabzdyka pt. "Sodalicja Mariańska Akademików w Gliwicach 1946 - 1949r" została wydana przez Wydawnictwo św. Krzyża w Opolu w 2009 roku. Zawiera m.in. program tematyki spotkań dla kandydatów do SM jak i skrypt instruktażowy "W służbie Maryi".

Sodalicja Mariańska w Poznaniu 1988 – 2013

 „Sodalicja Mariańska w Poznaniu 1988 - 2013" pod redakcją Krystyny Medyckiej dokumentuje przebieg uroczystości jubileuszowych z okazji 25 - lecia istnienia po reaktywacji poznańskiej Sodalicji Mariańskiej. Publikacja zawiera też streszczenie dziejów poznańskiej sodalicji przygotowane przez Elżbietę Zagórską - Heymann.
Więcej...

Pedagogia Związku Sodalicji Mariańskich Uczniów Szkół Średnich w Polsce

 „Pedagogia Związku Sodalicji Mariańskich Uczniów Szkół Średnich w Polsce w latach 1919 - 1939" - to tytuł książki Andrzeja Mazana, którą wydała Fundacja Maximilianum.

Publikację otwiera pamiętny cytat z bł. Jana Pawła II: „Sodalicje są potrzebne. Znam je dobrze. Przez dwa lata byłem prefektem Sodalicji Mariańskiej w Wadowicach.  Więcej...

Anna Głąb - Sołtysiak "Sodalicja Mariańska w diecezji śląskiej (katowickiej) w latach 1925 - 1939"

 
Redakcja Wydawnictw Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego wydała pod koniec 2013 roku książkę o Sodalicji Mariańskiej. To praca pani Anny Głąb - Sołtysiak pt. "Sodalicja Mariańska w diecezji śląskiej (katowickiej) w latach 1925 - 1939".
 

Stanisław Michnowski – „O Sodalicji Mariańskiej Akademików w Warszawie”

Jest to niezwykła historia Sodalicji Mariańskiej, począwszy od odzyskania przez Polskę niepodległości, aż do dziś. Autor uczestniczył w działalności Sodalicji Mariańskiej Akademików (SMA) i dzieli się wspomnieniami z okresu swojej aktywności w tym stowarzyszeniu maryjnym...
Więcej...

Dlaczego z Maryją przez życie - Stanisław Mrozek SJ


Czy można obejść się bez Maryi, aby dojść do Boga? Czy potrzebny jest kult Matki Bożej w Kościele? Dlaczego i jak odmawiać Różaniec? Co zrobić, aby wziąć Maryję do siebie i być blisko Niej? M.in. na te pytania odpowiada o. Stanisław Mrozek SJ, znany rekolekcjonista i były moderator Sodalicji Mariańskiej, w swojej najnowszej książce „Dlaczego z Maryją przez życie". Więcej...

Wierny uczeń Prymasa Tysiąclecia


Wierny uczeń Prymasa Tysiąclecia - publikacja dokumentująca uroczystości z okazji X. rocznicy śmierci ks. prał. Tadeusza Uszyńskiego.
- Żyj tak, aby każdy z Tobą czuł się dobrze - mawiał ks. prałat Tadeusz Uszyński. I sam tak żył.
Więcej...

Sodalicje Mariańskie w Europie wczoraj, dziś i jutro

Przewodnik Sodalicji Mariańskich w Polsce

Poznańska Sodalicja Mariańska

Błękitne sztandary

Pomnik ze wspomnień wzniesiony

Sodalicja Mariańskie - Informator 1997r.