Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2020  /  Rok „Laudato si’”

Rok „Laudato si’”

 W niedzielę 24 maja po modlitwie „Regina Coeli" papież Franciszek zapowiedział rok „Laudato si'", którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

Franciszek przypomniał, że przypada właśnie piąta rocznica opublikowania encykliki Laudato si', poprzez którą starał się zwrócić uwagę na wołanie Ziemi i ubogich. Zapowiedział także, że obchodzony w tym okresie „Tydzień Laudato si'" rozwinie się w szczególnym roku rocznicy Laudato si'. - Będzie to specjalny rok refleksji nad encykliką, od 24 maja bieżącego roku do 24 maja przyszłego roku. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę, aby zatroszczyć się o nasz wspólny dom i naszych najsłabszych braci i siostry. Modlitwa poświęcona temu Rokowi zostanie opublikowana na stronie internetowej. Warto ją odmawiać - mówił Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty podszedł do okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i pozdrowił wiernych, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni mogli się zgromadzić na placu św. Piotra, oczywiście przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.