Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2020  /  Rok 2020 - ważne wydarzenia

Rok 2020 - ważne wydarzenia

 Przypominamy także, że w 2020 roku czeka nas niezwykle ważne wydarzenie w Kościele w Polsce: beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego.

W niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. „Będziemy przeżywać radość beatyfikacji człowieka, który do końca zaufał Bogu i Matce Najświętszej, i który tego zaufania uczy nas całym swoim życiem" - napisał kard. Kazimierz Nycz w liście pasterskim na niedawne święta Bożego Narodzenia i serdecznie zaprosił wszystkich na uroczystości beatyfikacyjne. 7 czerwca będziemy przeżywali również 13. Dzień Dziękczynienia.

Niedługo po tych uroczystościach - 14, 15 i 16 czerwca w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, związane ze świętowaniem 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Wcześniej, bo już 17 maja, nastąpi Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu. Będzie ona gestem wdzięczności Polaków złożonym Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę Jego urodzin. Planowany jest jeden, wspólny punkt pielgrzymki - Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka, w niedzielę 17 maja 2020 r. o godzinie 10.30 na Placu Świętego Piotra.

26 sierpnia na Jasnej Górze, w uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej, nastąpi ogólnopolskie dziękczynienie za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sierpień to również 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku i „Cudu nad Wisłą". Uroczyste obchody odbędą się 14 i 15 sierpnia w Warszawie, Ossowie i Radzyminie.