Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Archiwum  /  Sodalis Marianus rok 2012  /  Sodalis Marianus rok 2012_4 więcej

Sodalis Marianus rok 2012_4 więcej

11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i w dwudziestą rocznicę ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, rozpoczął się w Kościele katolickim Rok Wiary. Zamieszczamy kalendarium wydarzeń oraz informację o tej inauguracji. Ważny, nie tylko na ten czas, jest głos ks. Wojciecha Węgrzyniaka, tłumaczący naszą rolę i zadania w kontekście Ewangelii wg św. Mateusza.
 
Wspominamy najważniejsze wydarzenia z życia Sodalicji Mariańskich w Polsce w mijającym roku. O rekolekcjach w Gdańsku pisze Zofia Parzniewska. Dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, której tematyka byłą przygotowaniem do Roku Wiary, dotyczą teksty Piotra Chmielińskiego i młodych kandydatów na sodalisów. Warto zauważyć, że w 2012 r. po raz pierwszy przybyli oni do Częstochowy na 2 dni i mieli częściowo własny program. Dzielą się z nami wrażeniami z tego przeżycia. Zamieszczamy też tekst homilii wygłoszonej przez nowego moderatora Federacji SM - o. Emilio de Cardenasa.

Wspomnienia bliskie i dalekie z życia sodalicji przedstawiają Jacek Ryszard Przygodzki i Krystyna Medycka. Zamieszczamy też relację i apel o wsparcie przekazany przez sodalisów z Czeladzi.

Dzielimy się również radością powstania oratorium w prowadzonym przez Federację SM zespole szkół oraz wyposażenia go w obraz Matki Bożej autorstwa Eugeniusza Molskiego. Relację ze szkoły stanowią fotografie ważnych miejsc i chwil.


Cześć Maryi! Cześć i chwała!

Zespół redakcyjny