Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Archiwum  /  Sodalis Marianus rok 2012

Sodalis Marianus rok 2012


Ojciec Święty Benedykt XVI wezwał nas do podjęcia nowego wysiłku ewangelizacyjnego, szczególnie w tych krajach, które do tej pory były chrześcijańskie, a dziś odchodzą od wiary w Boga. Analiza sytuacji duchowej w naszej Ojczyźnie wskazuje na to, że procesy sekularyzacji i laicyzacji przenikają nas coraz bardziej.
Więcej...
Spis treści

 


Trwa Rok księdza Piotra Skargi, ogłoszony uchwałą Sejmu RP na 400-lecie jego śmierci. Poznając jego dzieje  i dokonania możemy przekonać się, jak wiele aktualności jest w głoszonych przez niego ideałach i postawie patriotycznej.
Więcej...
Spis treści

 
Ojciec Święty Benedykt XVI w Liście apostolskim Porta Fidei ogłosił Rok Wiary. Rozpocznie się o 11 października 2012r. w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i w dwudziestą rocznicę ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, a zakończy się 24 listopada 2013 r. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Więcej...
Spis treści
 
 11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i w dwudziestą rocznicę ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, rozpoczął się w Kościele katolickim Rok Wiary. Zamieszczamy kalendarium wydarzeń oraz informację o tej inauguracji.
Więcej...
Spis treści...