Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2021  /  Nowenna do Opatrzności Bożej

Nowenna do Opatrzności Bożej

 Na 9 dni przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej parafie Archidiecezji Warszawskiej zapraszają do wspólnej modlitwy Nowenną do Opatrzności Bożej. Wiele z nich intensyfikuje w tych dniach propozycje duchowego przygotowania do uroczystości, które odbędą się 12 września w Warszawie, w łączności z całą Polską.W archikatedrze warszawskiej, nabożeństwo nowennowe będzie odprawiane codziennie przy sarkofagu kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwsze już dziś po Mszy św. o godz. 19.00. Modlitwie będą towarzyszyły rozważania autorstwa Prymasa Tysiąclecia.

Parafie zapraszają:
Parafia NMP Matki Kościoła (na Domaniewskiej), godz. 18.00: nowenna z różańcem przed Najświętszym Sakramentem
Parafia Ofiarowania Pańskiego (przy ul. Stryjenskich 21), godz. 18.00 - na Mszach św. homilie wraz z nowenna przed beatyfikacją wygłosi ks. Maciej Ziembicki, wikariusz.
Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju (przy ul. Dzierżoniowskiej 7), godz. 20.00. Każdego dnia nowennę poprowadzą przedstawiciele różnych środowisk m.in. prawnicy, siostry zakonne czy rodziny z Domowego Kościoła. Więcej informacji na STRONIE.

Modlitwa na czas przygotowania do beatyfikacji

Boże, źródło wszelkiej świętości, stajemy przed Tobą w przededniu beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Wysławiamy Cię za wielki dar nowych błogosławionych
dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

Dziękujemy Ci, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Pasterza wielkiej wiary
i głębokiego życia duchowego, oddanego Trójedynemu Bogu i Jego Matce Maryi, troszczącego się o godność każdego człowieka i naszej Ojczyzny.

Dziękujemy Ci za matkę Elżbietę Różę Czacką, która przyjęła utratę wzroku w młodości jako krzyż i z krzyża Chrystusa czerpała moc
do służenia niewidomym na duszy i ciele tworząc Dzieło Lasek.

Boże, dajesz nam nowych Błogosławionych, którzy wciąż żyją
w naszej pamięci, a wielu z nas wspomina spotkania z nimi i ich słowa.
Dziś jeszcze bardziej stają się naszymi nauczycielami i przewodnikami
w trudnej codzienności. Mówią nam, że także w naszych czasach trzeba
i można służyć jedynie Bogu i ludziom, iść Chrystusową drogą Zbawienia.

Boże nasz Ojcze, daj nam dobrze przygotować się na to wyjątkowe wydarzenie w świątyni Opatrzności Bożej. Spraw, aby te beatyfikacje zaowocowały w życiu każdego z nas, by nasze życie było bardziej zwrócone ku Tobie, a wiara zajmowała w nim więcej miejsca i wpływała bardziej
na styl życia. Niech Chrystusowa Ewangelia głębiej kształtuje naszą codzienność we wszystkich jej wymiarach, a Maryja Matka Zbawiciela wspiera nas w dążeniu do swego Syna. Niech w naszym życiu będzie więcej wzajemnej miłości, zrozumienia i przebaczenia, szacunku i poświęcenia.

Prosimy, aby nadchodząca beatyfikacja wydała trwały owoc,
gdyż tak bardzo potrzebujemy duchowej przemiany i umocnienia.
Niech ten dzień przeżywany we wspólnocie Kościoła pomnoży i umocni naszą jedność w wierze i miłości oraz zjednoczy nas wszystkich wokół najwyższych wartości przewyższających wszelkie podziały.  Niech nasza Ojczyzna, także w dwudziestym pierwszym wieku, tak jak w całej swej historii,  pozostanie wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

Święty Janie Pawle II i św. Maksymilianie Kolbe módlcie się za nami,

Święty Zygmuncie Szczęsny Feliński, módl się za nami,

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko módl się za nami.