Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2019  /  Msza św. ekspiacyjna na Jasnej Górze

Msza św. ekspiacyjna na Jasnej Górze

 Mszę św. ekspiacyjną za akty profanacji wobec Eucharystii w kościołach i Matki Bożej w Jej wizerunkach sprawował 25 maja na Jasnej Górze abp Wacław Depo, przewodniczący Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski.

- Maryjo, pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków. Niech te działania w prasie, radio, telewizji, w szkołach i uniwersytetach, jak również w teatrach, kabaretach i naszych ulicach, nie zamykają nam dróg ku prawdziwej polskiej solidarności, a zarazem dróg ku przyszłości, budowanej na łasce Twojego Syna i z pomocą Bożego Ducha. Niech w Twoim sercu, Maryjo odsłoni się dla nas wszystkich światło nowej nadziei. Prosimy Cię, niech w Ojczyźnie Jana Pawła II, i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, nigdy nie zagaśnie słowo nadziei na życie, pokładanej w Bogu - mówił metropolita częstochowski.

Na zakończenie abp Depo odczytał Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, wypowiadany w ostatnich dniach we wszystkich kościołach archidiecezji częstochowskiej.