Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2018  /  Konferencja „Jasnogórska Matka i Naród. Z Bogurodzicą ku polskiej wolności myśli i czynu”

Konferencja „Jasnogórska Matka i Naród. Z Bogurodzicą ku polskiej wolności myśli i czynu”

 Przekazujemy również zaproszenie na Ogólnopolską konferencję w 100. rocznicę odzyskania niepodległości pt. „Jasnogórska Matka i Naród. Z Bogurodzicą ku polskiej wolności myśli i czynu" . Konferencja odbędzie się 22 i 23 października na Jasnej Górze.

Na 22 października zaplanowano spotkanie kustoszy sanktuariów polskich. Natomiast 23 października w programie konferencji są m.in. trzy sesje tematyczne. Poświęcone będą następującym zagadnieniom: „Jasnogórskie doświadczenie niepodległości", „Maryjny kształt polskiego patriotyzmu", „Polska droga Maryjna", „Z Maryją ku przyszłości".

Zgłoszenia uczestnictwa, rezerwacja noclegów w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze oraz posiłków: Instytut Maryjny i Biblioteka Maryjna na Jasnej Górze, tel. 343 777 439 (pn-pt, godz. 9.00-17.00), e-mail: biblmar@jasnagora.pl 

Termin rezerwowania noclegów i posiłków: do 30 września 2018 r. Dodatkowe informacje: o. Mariusz Tabulski OSPPE, e-mail: mariusz.tabulski@gmail.com