Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2017  /  Żywa Korona Maryi

Żywa Korona Maryi

Żywa Korona Maryi

 „Opowiedz o tym, co w twoim życiu uczyniła Maryja - Strefa świadectw, dowód chwały" - to kolejna, nowa inicjatywa ojców paulinów z Jasnej Góry w Jubileuszowym Roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Zakonnicy zachęcają, by przesyłać mailem, w plikach audio lub video, refleksje dotyczące naszych „związków" z Matką Bożą Jasnogórską i otrzymanych za Jej wstawiennictwem łask. Na stronie internetowej www.koronamaryi.pl widnieje już specjalna zakładka „Strefa świadectw" opatrzona wezwaniem z Ewangelii św. Mateusza: „Nie może się ukryć miasto położone na górze (Mt 5,14)". Paulini zachęcają, by opowiedzieć o tym, co w naszym życiu uczyniła Częstochowska Maryja.

O. Tomasz Tlałka, paulin odpowiedzialny za inicjatywę „Żywa korona Maryi" podkreśla, że „najlepszym sposobem wychwalania Boga jest rozgłaszanie Jego cudów". Wyjaśnia, że „Strefa świadectw" ma na celu opowiadanie wielkich dzieł Bożych dokonanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej. - W Roku Jubileuszu 300-lecia koronacji Jej Cudownego Wizerunku pragniemy składanymi świadectwami ukazać, że Maryja jest naszą Królową! Jezus kiedyś powiedział: Nie może się ukryć miasto położone na górze, tym miastem jest Jasna Góra - podkreśla o. Tlałka.

Świadectwa można składać wyłącznie przez stronę internetową www.swiadectwa.koronamaryi.pl. Tam też znajduje się specjalny formularz, który należy wypełnić. O tym, jakich łask ktoś doznał za przyczyną Matki Bożej z Jasnej Góry można opowiedzieć pisząc, można też nagrać plik audio lub video. Można to uczynić imiennie lub anonimowo.

„Jezus powiedział do człowieka, któremu okazał łaskę: Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad Tobą. Uczyń tak i Ty!" - zachęcają ojcowie paulini. Świadectwa publikowane będą w Internecie, niektóre zostaną umieszczone w specjalnej książce, a dźwięki zaprezentowane w Radiu Jasna Góra.

W Jubileuszowym Roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej trwają już inicjatywy: „Żywa Korona Maryi", polegająca na przesyłaniu na Jasną Górę zdjęć z wypisanymi na ich odwrocie duchowymi darami składanymi Matce Bożej, pobrać można specjalną aplikację „Diament z korony", która ma nas inspirować do nawiązania głębszej relacji z Maryją, podczas Apelu Jasnogórskiego codziennie odmawiana jest Modlitwa Jubileuszowa. Wszystko po to, by koronować Maryję już nie złotymi diademami, ale naszym staraniem o nawrócenie i ewangelicznym życiem.

„Chcemy złożyć Maryi nasze duchowe dary. To one najbardziej ukazują, czy Maryja króluje w naszym życiu" - podkreślają paulini.

Na Jasnej Górze za przyczyną Matki Bożej wierni doznają wielu uzdrowień, nawróceń i innych nadzwyczajnych łask. Potwierdzają to wpisy do Jasnogórskiej Księgi Cudów