Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2017  /  Idźmy naprzód z nadzieją

Idźmy naprzód z nadzieją

Idźmy naprzód z nadzieją

 Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją" odbędzie się 8 października XVII Dzień Papieski. Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. Ich głównym punktem będzie Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża o godz. 9.00, transmitowana przez Program 1 Polskiego Radia. Metropolita warszawski kard. Kazimierza Nycz odprawi tego dnia o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie Mszę św., a po niej odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1 od godz. 15:50. Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem" będzie chór „Gospel Rain". Wraz z nim na scenie pojawią się soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. Artystom na scenie będzie towarzyszyć zespół „Tylko Ty", stworzony kilka lat temu przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich - tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją". Natomiast w przeddzień Dnia Papieskiego, 7 października, na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS.

Każdego roku Dzień Papieski jest wydarzeniem nie tylko duchowym, ale również intelektualnym i kulturalnym. Organizowane są konferencje, seminaria i sesje naukowe poświęcone nauczaniu papieskiemu. Obchodom towarzyszą również liczne koncerty, konkursy, biegi czy spływy kajakowe, przedstawienia teatralne, wystawy zarówno ogólnopolskie, jak i w formie przedsięwzięć lokalnych. Wymiar charytatywny Dnia Papieskiego obejmuje ogólnopolską zbiórkę środków na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi. Fundacja wspiera aktualnie 2300 młodych stypendystów.