Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2016  /  XXII Targi Wydawców Katolickich

XXII Targi Wydawców Katolickich

XXII Targi Wydawców Katolickich

 Ponad 180 wystawców weźmie udział w XXII Targach Wydawców Katolickich, które od 7 do 10 kwietnia trwać będą w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

To wielkie święto książki już na stałe wpisało się w harmonogram wydarzeń kulturalnych stolicy. Zachęcamy, aby wybrać się na targi do Zamku. W jednym miejscu można zapoznać się z całą, niezwykle bogatą ofertą poszczególnych wydawnictw. I nie chodzi tutaj tylko o książki, ale także o audiobooki, płyty CD i DVD, gry planszowe, kolorowanki dla dzieci, pomoce katechetyczne, a nawet różne dewocjonalia. Wydawnictwa zaprezentują nowości, których nie ma jeszcze w księgarniach, a wiele z nich będzie można kupić po znacznie obniżonych, promocyjnych cenach. Co więcej, jak pokazuje doświadczenie, na wielu stoiskach można wręcz negocjować ceny. Oprócz tego wystawcy zapraszają na różne konkursy i loterie z ciekawymi nagrodami. Na swoje stoiska zapraszają również media, m.in.: „Niedziela", „Gość Niedzielny", „Idziemy", „Do Rzeczy", „Posłaniec Serca Jezusowego", „Głos Ojca Pio", Polskie Radio, Radio Warszawa, Telewizja Polska. Na pewno warto zainteresować się również stoiskami Centrum Opatrzności Bożej, Instytutu Papieża Jana Pawła II, Instytutu Pamięci Narodowej, Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

Oczywiście wielką atrakcją targów są spotkania z autorami, możliwość uzyskania ich autografu, porozmawiania z nimi chwilę. W tym roku z czytelnikami spotkają się m.in.: bp Antoni Długosz, o. Leon Knabit OSB, ks. Marek Dziewiecki, ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Wojciech Prus OP, ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Andrzej Zybertowicz, Adam Bujak, Ewa Czaczkowska, Alina Petrowa-Wasilewicz, Małgorzata Terlikowska, Wincenty Łaszewski, Krzysztof Ziemiec, Grzegorz Górny. Tradycyjnie odbędzie się również wiele promocji, debat, dyskusji panelowych przygotowanych przez poszczególne wydawnictwa. W trakcie uroczystej gali 9 kwietnia o godz. 19.30 w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 przyznana zostanie nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016. Galę, na którą wstęp jest wolny, uświetni występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.

Przez cały okres trwania targów, w specjalnej strefie zabaw dla dzieci, najmłodsi, pod opieką profesjonalnej kadry, będą mogli spędzić miło i pożytecznie czas. Targi czynne są 7, 8 i 9 kwietnia w godz. 10.00 - 18.30, a 10 kwietnia w godz. 10.00 - 17.30.