Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2016  /  Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce

Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce

Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce

 Przedstawiono ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce. Ojciec Święty przebywać będzie w Polsce od 27 do 31 lipca br. Głównym punktem jego pobytu będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, ale Ojciec Święty odwiedzi również Łagiewniki, Częstochowę i były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Spotka się z najwyższymi władzami państwowymi i kościelnymi.

Ramowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce wygląda następująco: 


Środa, 27 lipca

godz. 16.00 - przylot na lotnisko w Krakowie - Balicach, krótkie powitania papieża przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

godz. 17.30 - oficjalne powitanie papieża Franciszka w Polsce, przemówienia Ojca Świętego i prezydenta RP (Wawel) oraz spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą (Wawel).

godz. 19.00 - spotkanie papieża z Konferencją Episkopatu Polski (Wawel).

godz. 20.15 - przyjazd papieża do rezydencji arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Franciszek pojawi się w słynnym oknie papieskim.


Czwartek, 28 lipca

godz. 9.45 - przylot do Częstochowy o osobista modlitwa papieża przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

godz. 10.30 - Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego na Wałach nJasnogórskich dla uczczenia 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

godz. 17.30 - powrót do Krakowa i na Błoniach pierwsze spotkanie papieża z młodzieżą z całego świata.

godz. 19.15 - przyjazd Franciszka do rezydencji przy ul. Franciszkańskiej i ponowne pojawienie się w oknie papieskim.


Piątek, 29 lipc
a

godz. 9.30 - wizyta papieża w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, modlitwa przy tzw. Ścianie Śmierci oraz w celi św. Maksymiliana Marii Kolbego.

godz. 17.30 - uczestnictwo Ojca Świętego w Drodze Krzyżowej z młodzieżą całego świata na krakowskich Błoniach, powrót do rezydencji i pojawienie się w oknie papieskim.


Sobota, 30 lipca

godz. 8.30 - nawiedzenie przez papieża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, modlitwa przy grobie św. Faustyny, Msza św. w bazylice. Następnie Ojciec Święty przybędzie do pobliskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie wyspowiada pięcioro młodych ludzi. Kolejnym punktem programu papieża będzie tego dnia obiad z młodzieżą z różnych kontynentów. Na wieczór zaplanowano czuwanie modlitewne papieża z młodzieżą w Brzegach pod Wieliczką.


Niedziela, 31 lipca

godz. 10.00 - Msza św. pod przewodnictwem Franciszka w Brzegach, kończąca Światowe Dni Młodzieży.

godz. 17.00 - spotkanie papieża z wolontariuszami ŚDM

godz. 18.15 - pożegnanie Ojca Świętego na lotnisku w Balicach.