Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2016  /  Marsze dla Życia i Rodziny

Marsze dla Życia i Rodziny

Marsze dla Życia i Rodziny

 W niedzielę 15 maja ulicami wielu polskich miast przeszły liczne, radosne i kolorowe Marsze dla Życia i Rodziny.

Uczestnicy szli pod hasłem „Każde życie jest bezcenne!" i przypominali o wartości każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia, a także o rodzinie jako dobru, o które należy dbać w sposób szczególny. W tym roku w inicjatywę zaangażowało się już ponad 140 miast.

W Warszawie marsz rozpoczął się pod Pomnikiem Kopernika. Paweł Kwaśniak - prezes Centrum Życia i Rodziny - w imieniu zebranych zaapelował do rządzących o wprowadzenie w Polsce całkowitej, prawnej ochrony życia poczętego. Zaznaczył, że doskonałą okazję do takiej zmiany stanowi 1050-lecie Chrztu Polski oraz sześćdziesięciolecie Ślubów Jasnogórskich. Prezes wskazał na zbieżność terminu Marszów dla Życia i Rodziny z akcją zbierania podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Stop aborcji", mającym na celu zrównanie ochrony życia dziecka przed i po urodzeniu. W związku z tym zachęcał uczestników Marszu do składania podpisów pod projektem oraz czynnego włączania się w kampanię podpisową.

- Organizatorzy i tysiące uczestników Marszów dla Życia i Rodziny stawiają na afirmację życia ludzkiego, które zawsze jest dobrem samym w sobie, bez względu na stan zdrowia, okoliczności poczęcia, czy jakiekolwiek inne przyczyny - mówi Paweł Kwaśniak. Przypomina również, że trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować. - Marsze dla Życia i Rodziny jasno pokazują, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie - zaznacza Kwaśniak.

Uczestnicy marszu w radosnym pochodzie przeszli ulicami Warszawy do Parku Kazimierzowskiego, gdzie na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, rodzinne konkursy, gry integracyjne itd.