Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2016  /  Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 O pełną prawną ochronę życia nienarodzonych zwróciło się do wszystkich ludzi dobrej woli Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Biskupi przypominają, że życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: Nie zabijaj. Dlatego stanowisko katolików jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

„W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami" - czytamy w Komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.