Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2015  /  Spotkanie abp Józefa Michalika z katechetami archidiecezji przemyskiej

Spotkanie abp Józefa Michalika z katechetami archidiecezji przemyskiej

Spotkanie abp Józefa Michalika z katechetami archidiecezji przemyskiej

 Kierownikiem duchowym nie musi być ksiądz, może być nim także człowiek świecki - powiedział abp Józef Michalik na spotkaniu z katechetami archidiecezji przemyskiej.
Zachęcał, aby praktykować stałe kierownictwo duchowe i w pracy katechetycznej tworzyć klimat sprzyjający podejmowaniu tej praktyki przez wychowanków. Istotne jest, aby samemu mieć kierownika duchowego, ale również można samemu tym kierownikiem duchowym dla innych być. Metropolita przemyski podkreślił, że spowiednik musi posiadać święcenia kapłańskie, bo tylko wtedy można odpuszczać grzechy, ale warunek ten nie dotyczy kierownika duchowego, którym może być każdy odpowiednio przygotowany: brat zakonny, zakonnica i także człowiek świecki. - Kierownictwo duchowe nie dotyczy tylko grzechów, nie jest uwarunkowane ich wyznawaniem. Jest uwarunkowane podjęciem pracy nad pogłębieniem wiary i życia według wiary, jest poszukiwaniem dróg do większej bliskości z Panem Bogiem - mówił abp Michalik.