Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2015  /  Obrady biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze

Obrady biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze

Obrady biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze

 Stan przygotowań do 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, przyjęcie instrukcji o zarządzaniu finansami oraz rola Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski były tematami obrad biskupów diecezjalnych, które odbyły się 25 sierpnia na Jasnej Górze.

Biskupi omówili program obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, których celem jest m.in. odnowienie duchowości chrzcielnej. Główne uroczystości są planowane w Gnieźnie i Poznaniu od 14 do 16 kwietnia 2016 r. W trakcie obrad przyjęto także instrukcję Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zarządzania dobrami doczesnymi Kościoła oraz omówiono rolę Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski i sprawę jego współpracy z katolickimi, publicznymi i komercyjnymi środkami społecznego przekazu.

„Z Jasnej Góry, od tronu Matki Bożej, biskupi błogosławią wszystkim Rodakom w kraju i za granicą. Swoim błogosławieństwem obejmują szczególnie rolników, którzy ucierpieli z powodu suszy, jak również nauczycieli i katechetów oraz dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny" - czytamy w Komunikacie po sesji biskupów diecezjalnych.