Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2015  /  Ks. Paweł Rytel-Andrianik nowym rzecznikiem prasowym KEP

Ks. Paweł Rytel-Andrianik nowym rzecznikiem prasowym KEP

Ks. Paweł Rytel-Andrianik nowym rzecznikiem prasowym KEP

 Ks. Paweł Rytel-Andrianik został nowym rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski.

- Istotę mojego nowego zadania doskonale oddaje określenie „rzecznik" w języku włoskim: portavoce, co znaczy dosłownie - ten, który niesie (porta) głos (voce).  Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski to jest ten, który niesie głos Episkopatu - tłumaczy ks. Rytel-Andrianik w wywiadzie dla KAI.

Ma 38 lat, jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej. Ostatnio jednak mieszkał w Rzymie, gdzie wykładał biblistykę na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Wykłada również w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczestniczy w konferencjach naukowych na całym świecie. Jest poliglotą, zna aż 16 języków obcych.

Nowy rzecznik bardzo dobrze zna świat mediów. Jest zastępcą redaktora naczelnego Tygodnika Niedziela ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. Współpracuje z Radiem Watykańskim, Katolickim Radiem Podlasie, Radiem Maryja, TV Trwam, Naszym Dziennikiem, Polskim Radiem, TVP i KAI.

Jest autorem książek  (m.in. na temat Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej) i ponad 300 artykułów z dziedziny życia Kościoła, biblistyki oraz judaistyki.