Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2015  /  Duchowa Adopcja

Duchowa Adopcja

Duchowa Adopcja

 Niech naszą modlitewną odpowiedzią na ułatwianie przez Ministerstwo Zdrowia zabijania dzieci będzie liczne i chętne włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji - apeluje Krajowa Rada Katolików Świeckich przy Konferencji Episkopatu Polski.

Do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można przystąpić w wielu kościołach, nie tylko z okazji obchodzonego 25 marca Dnia Świętości Życia.

W specjalnym liście-apelu Krajowa Rada Katolików Świeckich podkreśla, że życie pochodzi od Boga i jest święte. Również na mocy polskiego prawa życie człowieka „pozostaje pod ochroną prawa od chwili poczęcia, zaś wszelkie czyny zmierzające do pozbawienia go życia, w tym w szczególności przerwanie ciąży, są generalnie zakazane" (wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 28.05.1997r., K 26/96). W styczniu br. Komisja Europejska podjęła decyzję, że pigułki dzień po, o nazwie „ellaOne", stosowane jako tzw. antykoncepcja awaryjna, mogą być sprzedawane bez recepty we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że kraje UE są zobowiązane do sprzedaży tych pigułek bez recepty. Jak wyraźnie zaznaczył rzecznik komisarza UE ds. zdrowia, jeżeli jakiś rząd chce utrzymać sprzedaż na recepty, to może to zrobić. Niestety rząd Ewy Kopacz zdecydował, że tabletka dzień po będzie w Polsce dostępna bez recepty.

„Niech naszą modlitewną odpowiedzią na ułatwianie przez Ministerstwo Zdrowia zabijania dzieci będzie liczne i chętne włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji. Szczegóły dostępne są na stronie www.duchowa-adopcja.pl. Do dzieła Duchowej Adopcji można będzie przystąpić w bardzo wielu kościołach 25 marca 2015 r. w święto Zwiastowania Pańskiego, będące również Dniem Świętości Życia. Historia zna wiele przypadków ludobójstwa, zna też przypadki cudownych ocaleń.

Uratowany w Egipcie przez kobietę z pokolenia Lewiego chłopiec to Mojżesz, który wyprowadził Izrael z domu niewoli do Ziemi Obiecanej.

Dziecię uratowane z Rzezi Niewiniątek przez Józefa i Maryję to Jezus - nasz Zbawiciel. Uratowany również dzięki Twojej modlitwie człowiek może zostać bohaterem. Może też jednak kroczyć drogą zbrodni. Tego nie wiemy.

Ale jedno jest pewne: Bóg nas kocha i daje życie. Każdy poczęty człowiek ma prawo do życia biologicznego oraz do poznania Boga, przyjęcia zbawienia i do życia wiecznego w domu Ojca w niebie. Wymódlmy tym zagrożonym dzieciom życie. Zaświadczmy Bogu, społeczeństwu i sobie, że wybrawszy Boga zawsze wybieramy życie. Bo życie rodzi się z życia" - pisze w liście Krajowa Rada Katolików Świeckich.