Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2014  /  Spotkanie papieża Franciszka z katolickimi lekarzami

Spotkanie papieża Franciszka z katolickimi lekarzami

Spotkanie papieża Franciszka z katolickimi lekarzami

 Żyjemy w czasach bawienia się życiem, więc trzeba uważać, bo to jest grzech przeciwko Stwórcy - mówił 15 listopada papież Franciszek w niezwykle mocnym wystąpieniu do Włoskiego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich.

Ojciec Święty zaznaczył, że postępowi współczesnej medycyny często nie towarzyszy należyta troska o człowieka jako osobę. Dlatego wierzący lekarze powinni szczególnie troszczyć się o ludzkie życie, niezależnie o kogo by chodziło. - Nie ma życia ludzkiego bardziej świętego niż inne, każde życie ludzkie jest święte. Tak jak nie ma życia ludzkiego jakościowo bardziej znaczącego niż inne, tylko ze względu na większe posiadane środki, prawa, możliwości ekonomiczne i społeczne. I to właśnie wy, lekarze katoliccy, staracie się potwierdzać, przede wszystkim poprzez wasz styl zawodowy - mówił Franciszek.

Zwrócił uwagę, że dominujący dziś sposób myślenia podsuwa czasem rodzaj fałszywego współczucia, które uważa za pomoc np. umożliwienie kobiecie aborcji, albo za osiągnięcie "wyprodukowanie" dziecka traktowanego potem nie jako dar, ale jako prawo.