Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2014  /  Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

 Przed ogłoszeniem Jana Pawła II świętym, do kościołów, instytucji i domów w całej Polsce dotrze Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Do „rozniecania iskry Bożej łaski" i „przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: „[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje".
W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie przed obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. I to właśnie ten ogień odbiorą 30 marca od kard. Stanisława Dziwisza delegacje młodzieży ze wszystkich polskich diecezji. Natomiast w Niedzielę Palmową 13 kwietnia biskupi w diecezjach przekażą Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii oraz reprezentantom władz samorządowych i instytucji społecznych, jak szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i więzienia. W dniu kanonizacji 27 kwietnia Iskrę będą mogli odebrać w swoich parafiach wszyscy wierni i zanieść do swoich domów. W ten sposób wszyscy będą mogli doświadczyć blasku Bożego Miłosierdzia.