Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2013  /  Rewolucja papieża Franciszka - spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary

Rewolucja papieża Franciszka - spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary

Rewolucja papieża Franciszka - spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary

5 października o godzinie 17.00, w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10, odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary. Redaktor Mikołaj Foks będzie rozmawiał z o. Romanem Bieleckim OP na temat „rewolucji papieża Franciszka" .

Kiedy minie nam zachwyt nad gestami i przestaniemy interesować się tym, jakie buty zakłada papież, co jada i gdzie mieszka? Czy nosi futra sobolowe czy gronostajowe, takie czy inne pelerynki? Co ma w teczce, którą zabrał ze sobą do Rio i jakiego samochodu używa?


Co nam wtedy zostanie? A właściwie - kto nam zostanie?

Co mamy na myśli mówiąc o „rewolucji franciszkańskiej"? A może nie ma żadnej rewolucji? Kim jest ten, który wziął sobie za patrona pontyfikatu najradykalniejszego z radykalnych świętych Kościoła? Co nam mówi? Czy chcemy dać się poprowadzić temu papieżowi i w jaki sposób?


To tylko część z pytań, na które będzie można wspólnie szukać odpowiedzi podczas spotkania inaugurującego nowy cykl DSW.

Tym samym rozpocznie się 11 już rok funkcjonowania Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Chrześcijanin na falach współczesności". Podczas comiesięcznych spotkań redaktor Mikołaj Foks będzie rozmawiał z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

Poruszone zostaną między innymi kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie też spotkań poświęconych „małżeństwu po katolicku" czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści - duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych i mediów.

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o świętych i świętości. Więcej informacji na http://freta.szkolawiary.dominikanie.pl/

Współorganizatorem tegorocznej edycji warszawskiej Dominikańskiej Szkoły Wiary, jest Wydawnictwo „W drodze". Patronami medialnymi spotkań są: miesięcznik „W drodze", Dominikanie.pl, Tygodnik Gość Niedzielny.

Prosimy o przekazanie zaproszenia także na swoich stronach www oraz pocztą wewnętrzną.

Do zobaczenia!

Zespół Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie