Strona główna  /  Warto przeczytać  /  Więcej  /  „Tak rodzinie” – katolicki magazyn formacyjny

„Tak rodzinie” – katolicki magazyn formacyjny

„Tak rodzinie” – katolicki magazyn formacyjny

 Polecamy wszystkim wartościowy miesięcznik „Tak rodzinie", który podejmuje przede wszystkim tematy związane z życiem rodzinnym.

Mówi językiem prostym, żywym i obrazowym. Optymistycznie i pozytywnie patrzy na świat. W każdym numerze czytelnik znajdzie stałe rubryki poświęcone m.in. Biblii, dylematom moralnym, wychowaniu dzieci, rodzinnemu spędzaniu czasu, problemom społecznym, współczesnym zagrożeniom, dobremu zachowaniu się w towarzystwie, oszczędzaniu  i wielu innym tematom. Uwagę zwraca szczególnie dział biblijny, gdzie niekiedy trudny język Pisma Świętego w przystępny sposób wyjaśnia znany biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Każdy numer ma też swój osobny temat, który rozważany jest w kilku tekstach. W najnowszym wydaniu marcowym jest to zagadnienie: Jak i gdzie znaleźć pracę? Na okładce natomiast rzuca się w oczy tytuł „Bądźmy razem" - 25 marca - Dzień Świętości Życia. Redakcja zastanawia się, co i jak możemy zrobić, aby bronić życia od poczęcia po naturalny kres. Podjęte zostały również takie tematy jak np. „Piątkowe zabawy - prawdziwy dylemat dla wierzących", „Psychoterapia a wiara", „Sanktuaria Krzyża Świętego w Polsce", „Wyklęty żołnierz - Józef Franczak. Ostatni partyzant Rzeczypospolitej".

Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Sióstr Loretanek, a redaktorem naczelnym jest ks. Janusz Stańczuk.