Strona główna  /  Warto przeczytać  /  Więcej  /  Sodalis Marianus styczeń - marzec 2014

Sodalis Marianus styczeń - marzec 2014

Sodalis Marianus styczeń - marzec 2014

 Wśród wielu ciekawych materiałów warto zwrócić uwagę na relację z sodalicyjnej pielgrzymki do Rzymu z okazji 450 - lecia powstania Sodalicji Mariańskiej. Regina Pruszyńska i Anna Laszuk z kronikarską dokładnością opisują poszczególne dni pielgrzymkowe, a całość materiału wzbogacają piękne zdjęcia. Grudniowy pobyt w Rzymie wspominają w „Sodalisie" również inni uczestnicy pielgrzymki.

O. Marek Inglot i o. Aleksander Jacyniak, członkowie Towarzystwa Jezusowego, któremu duchowość maryjna była i jest bliska, sięgają do historii i przypominają sylwetkę św. Andrzeja Boboli, jego wzrastanie w sodalicji i znaczenie w dziejach Polski. Matce Bożej oraz Jej miejscu w liturgii i Kościele redakcja poświęca trzy teksty - rozważania o. Emilio de Cardenasa, o. Marcina Minczyńskiego i Ewy Potockiej. Obraz Matki Bożej Sodalicyjnej nawiedził kolejne miejsce - Olsztyn, gdzie towarzyszył o. Emilio w czasie rekolekcji adwentowych, o czym pisze Roman Szyndralewicz.

W numerze znajduje się również m.in. krótka sylwetka niedawno zmarłej s. Bożenny, karmelitanki, której bardzo wiele zawdzięcza sodalicja w Czeladzi.