Strona główna  /  Warto przeczytać  /  Więcej  /  Kwartalnik sodalicyjny Sodalis Marianus 1/2017

Kwartalnik sodalicyjny Sodalis Marianus 1/2017

Kwartalnik sodalicyjny Sodalis Marianus 1/2017

 Ukazał się najnowszy numer (1/2017) naszego kwartalnika sodalicyjnego Sodalis Marianus.

Przeżywamy Rok Maryjny, który łączy się z jubileuszem 300 - lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koronacja Obrazu w 1717 r. była wydarzeniem poruszającym serca wszystkich Polaków - ogólnonarodową manifestacją wiary, a sam obrzęd uznano za ukoronowanie Bogarodzicy Maryi na Królową Polski po wszystkie czasy. O tym wielkim i doniosłym wydarzeniu, a także o niezwykłych dziejach samego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej pisze w Sodalisie Anna Laszuk.

Wciąż żyjemy ważnymi wydarzeniami i rocznicami, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie w ubiegłym roku. Do Polski na Światowe Dni Młodzieży przybył papież Franciszek i były to niezapomniane chwile, które przemieniły serca wielu osób. Nawiązując do wielkiego świadectwa wiary młodych z całego świata, które wyraźnie widoczne było w lipcu zeszłego roku w Polsce, Ojciec Święty ogłosił, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Publikujemy cały list papieża Franciszka zapowiadający wspomniany synod.

W tym numerze Sodalisa Marianusa rozpoczynamy nowy cykl „Formacja sodalicyjna", w którym będziemy zamieszczać teksty dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z formacją integralną człowieka. Z materiałów tych można ewentualnie skorzystać w trakcie spotkań sodalicyjnych, a także w indywidualnej pracy nad sobą. Zaczynamy cyklem na temat rozeznawania duchowego, które jest praktyką mocno polecaną przez Kościół (często wspomina o tym papież Franciszek), jak również stanowi istotny element programu formacyjnego w Sodalicjach Mariańskich.

W swoim stałym cyklu Maryja w liturgii o. Emilio de Cardenas tym razem wyjaśnia znaczenie święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Polecamy również trzy krótkie rozważania Krystyny Tkaczyk na temat życia duchowego oraz relację Pauliny Fiegel z zakończenia Roku Jubileuszu 100 - lecia Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze.