Strona główna  /  Warto przeczytać  /  Więcej  /  Książki Teresy Klonowskiej

Książki Teresy Klonowskiej

Książki Teresy Klonowskiej

 Gorąco polecamy dwie niedawno wydane książki Teresy Klonowskiej, sodaliski z Inowrocławia, zasłużonej dla tego miasta polonistki, bibliotekarki, działaczki społecznej.
 
Za krzewienie kultury chrześcijańskiej została w 2003 r. odznaczona przez śp. kard. Józefa Glempa Złotym Medalem „Zasłużony w Posłudze dla Kościoła i Narodu". Wiersze pisze od bardzo dawna, ale pierwszy tomik ukazał się drukiem dopiero w 2006 r. Potem ukazywały się kolejne tomiki, a jej wybór wierszy znalazł się w XXI tomie almanachu współczesnej poezji religijnej pt. „A Duch wieje kędy chce". Utwory Teresy Klonowskiej drukowane były w lokalnej prasie kujawsko - pomorskiej, a także prezentowane na licznych wieczorach autorskich.
 
Zbiór Santo Subito powstał w 2010 r., a teraz, z okazji roku kanonizacji Jana Pawła II, ukazało się już jego trzecie wydanie. Tomik wzbogacają fotografie wykonane głównie podczas pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski. Natomiast książeczka Rosarium, przepięknie wydana przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek, to wierszowane zamyślenia nad tajemnicami różańcowymi. Co szczególnie warte uwagi, tomik otwiera bardzo osobiste zamyślenie bp. Józefa Zawitkowskiego.