Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2023  /  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM

8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, swoje święto patronalne obchodziły niektóre Sodalicje Mariańskie w Polsce.

Jedną z nich była Sodalicja Mariańska przy Jasnej Górze, która zgromadziła się 8 grudnia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Mszy św. Przewodniczył moderator o. Marcin Minczyński OSPPE i on również wygłosił homilię. Podczas tej Eucharystii ślubowanie sodalicyjne złożyli Elżbieta Kajdas i Ryszard Nawrot z Częstochowy. Potem zdradzili, że ich marzeniem jest, aby w szeregi Sodalicji Mariańskiej wstąpili młodzi ludzie.

Do uroczystości sodalisi przygotowywali się uczestnictwem w nowennie, celebrowanej od 29 listopada do 7 grudnia o godz. 16.30 w Kaplicy Domu Pątnika przy Jasnej Górze.

Święto patronalne 8 grudnia obchodziły również Sodalicje Mariańskie m.in. w Przemyślu, Czeladzi i Toruniu. W Czeladzi o godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w intencji wspólnoty w parafialnym kościele św. Stanisława. Następnie wspólnota spotkała się na herbacie z ciastem w Domu Parafialnym. Z kolei w Toruniu wspólnota zgromadziła się na Mszy św. patronalnej o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Króla.