Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2023  /  Nowy rok szkolny 2023/2024 w Katolickim Zespole Edukacyjnym

Nowy rok szkolny 2023/2024 w Katolickim Zespole Edukacyjnym

rozpoczęcie roku szkolnego 2023/244 września Mszą św. w kościele parafii św. Andrzeja Apostoła przy ul. Chłodnej w Warszawie rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024 w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji Sodalicji Mariańskich.

Mszę św. odprawił ks. prał. dr Zbigniew Badowski, rezydent parafii św. Andrzeja Apostoła. W kazaniu podkreślił, że nowy rok szkolny jest po to, aby zdobywać wiedzę, rozwijać się, stawać się coraz mądrzejszym człowiekiem. Ale to nie wystarczy. Oprócz tego trzeba być jeszcze po prostu dobrym człowiekiem. – Jesteśmy wezwani do tego, aby wyzbywać się egoizmu, nie zazdrościć, cieszyć się z sukcesów kolegów i koleżanek, być uczciwymi i szlachetnymi. W tym pomaga szkoła, ale przede wszystkim pierwszymi wychowawcami są rodzice i nikt ich w tym zadaniu nie zastąpi – mówił ks. Badowski.

W modlitwie powszechnej uczestnicy modlili się m.in. za uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców, o mądrość, pracowitość, wytrwałość, cierpliwość. Modlili się także, aby uczniowie osiągali wysokie wyniki w nauce, nawiązywali trwałe i piękne przyjaźnie oraz czynili więcej dobra.

Pod koniec Mszy św. dyrektor szkoły Grzegorz Baran powiedział, że rozpoczynamy nowy rok szkolny pełni optymizmu i nadziei, iż będziemy mogli wrastać nie tylko w mądrości, ale i w wierze. Poinformował, że praca wychowawcza w nowym roku szkolnym odbywać się będzie pod hasłem: „Czyńmy dobro”. - Będziemy się starali czynić dobro na różnych polach. Myślę, że to czynienie dobra wokół siebie będzie nas kształtowało na dobrych ludzi, pełnych wiary w Pana Jezusa. Z góry dziękuję i proszę o dobrą współpracę, z nadzieją na owocny, spokojny, ale zarazem pracowity rok szkolny. Bo jak napisał Cyprian Kamil Norwid: „Piękno na to jest, aby zachwycało. Do pracy – praca, by się zmartwychwstało”. Tego sobie i wam wszystkim życzę – mówił pan dyrektor.

Przekazał też gorące pozdrowienia dla wszystkich od o. Emilio i br. José, którzy są już w nowych miejscach posługi: w Bordeaux i w Rzymie.

Szczególnie serdecznie Grzegorz Baran powitał uczniów pierwszych klas: podstawówki i liceum, a także najmłodszych z zerówki.

Po raz pierwszy w nowym budynku szkolnym przy ul. Chłodnej będą się uczyć nie tylko klasy ósme i licealne, jak było do tej pory, ale dojdą tam również klasy siódme. W starym budynku przy ul. Ogrodowej pozostaną klasy 0 – 6.