Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2022  /  Najnowszy numer kwartalnika Sodalis Marianus

Najnowszy numer kwartalnika Sodalis Marianus

 Ukazał się najnowszy (3/2022) numer naszego kwartalnika sodalicyjnego Sodalis Marianus.

Minął rok od beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Postać Prymasa Tysiąclecia warto nieustannie przybliżać, przypominać jego naukę, która daje wielki ładunek duchowego umocnienia. Dlatego w tym numerze Sodalisa Marianusa polecamy przede wszystkim bardzo ważny tekst ks. prof. Janusza Królikowskiego, który pisze na temat wiary i kultury narodowej w nauczaniu i działaniach kard. Stefana Wyszyńskiego.

W czerwcu zakończył się etap diecezjalny Synodu o synodalności. Odbywały się konsultacje i dyskusje w parafiach, ruchach i stowarzyszeniach katolickich, w tym w Sodalicjach Mariańskich. Jakie są wnioski ze spotkań synodalnych w Sodalicji Mariańskiej w Warszawie? Można o tym przeczytać w tekście Reginy Pruszyńskiej. Natomiast Anna Laszuk pisze o zakończeniu diecezjalnego etapu synodu w archidiecezji warszawskiej.

W stałym cyklu „Matka Boża w liturgii" o. Emilio de Cárdenas tym razem pochyla się nad starożytnymi hymnami maryjnymi. O. Marcin Minczyński przedstawia wyzwania i inspiracje do indywidualnej oraz wspólnotowej pracy formacyjnej i apostolskiej w Sodalicjach Mariańskich w roku duszpasterskim 2022/2023, a Krystyna Tkaczyk zachęca do lektury książki Drogi Opatrzności ks. Tadeusza Fedorowicza, który jako kapelan posługiwał wśród zesłańców na Syberii i w Kazachstanie.

Polecamy także relację z czerwcowego Zjazdu Delegatów Sodalicji Mariańskich oraz czerwcowo-lipcowych ogólnopolskich rekolekcji sodalicyjnych w Chludowie.