Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2022  /  Wizyta Ojca Emilio de Cardenas oraz Brata Jose Iglesia Puig

Wizyta Ojca Emilio de Cardenas oraz Brata Jose Iglesia Puig

 Ojciec Emilio de Cardenas oraz Brat Jose Iglesia Puig byli 19, 20 i 21 marca gośćmi parafii Matki Bożej Fatimskiej w Nowej Wsi Przywidzkiej w archidiecezji gdańskiej.

Marianiści przebywali tam na zaproszenie Księdza Proboszcza Piotra Zielezińskiego oraz Państwa Gabrieli i Jana Kosiedowskich, sodalisów i miejscowych parafian. W niedzielę 20 marca o. Emilio głosił kazania na wszystkich Mszach św. Opowiadał o Sodalicji Mariańskiej, zachęcał do wstępowanie w jej szeregi. Przed błogosławieństwem o. Emilio oraz br. Jose przedstawiali wiernym Zgromadzenie Marianistów, mówili także o naszych szkołach sodalicyjnych w Warszawie, o tym, czym się charakteryzują i na jakie wartości położony jest nacisk w trakcie edukacji.

Szczególnie sympatyczny był później obiad u Państwa Kosiedowskich z udziałem Gospodarzy, Księdza Proboszcza, o. Emilio, br. Jose oraz p. Grażyny, sodaliski. Rozmawiano m.in. o Sodalicji Mariańskiej, jej charyzmacie, działalności i misji naszych szkół sodalicyjnych oraz o Zgromadzeniu Marianistów.