Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2021  /  Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę

 Zbliża się tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 18 września. Jej hasło to: Radujmy się i oddajmy Mu chwałę (Ap 19,7). Będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za Rok Jubileuszowy 450 lat Sodalicji Mariańskich i beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Spotykamy się o godz. 10.30 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze. Specjalną konferencję wygłosi dla nas biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Adam Bab, który w trakcie formacji w lubelskim seminarium duchownym należał do seminaryjnej Sodalicji Mariańskiej i brał udział w pielgrzymkach autokarowych organizowanych przez ks. Tadeusza Uszyńskiego. Bp Bap przewodniczyć będzie także o godz. 14.30 naszej pielgrzymkowej Mszy św. Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Zapraszamy serdecznie wszystkie sodaliski, sodalisów, wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Przypominamy, że na majowym Zjeździe Delegatów Zarząd Federacji wraz z Ojcem Emilio de Cardenasem zwrócili się z bardzo ważną prośbą do wszystkich Sodalisek i Sodalisów, aby zachęcać osoby z naszego najbliższego otoczenia do udziału we Mszy świętej, a także aby wszystkie środowiska sodalicyjne zastanowiły się i przygotowały na wrześniową pielgrzymkę krótkie odpowiedzi na trzy następujące pytania:

1. Jak zostać „żywymi dzwonami", które zapraszają chrześcijan na Mszę świętą niedzielną? 

2. Jakie możemy podjąć działania i akcje, aby zachęcić innych do udziału w Eucharystii? 

3. Jak dobrze rozeznać, do kogo można skierować zaproszenie i jak je sformułować? Zaproszenie musi być bowiem mądre, pełne szacunku, delikatności, dyskrecji i nie naruszać godności drugiej osoby...

W odpowiedziach warto uwzględnić również sugestie związane z tematem roku duszpasterskiego 2021/2022: „Eucharystia tajemnicą posłania i chrześcijańskiego świadectwa".