Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2021  /  Życzenia od Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce

Życzenia od Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce

 Zarząd Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce, przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, otrzymał wiele życzeń i pozdrowień od Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce. Oto fragmenty niektórych życzeń:

 

„Surrexit Dominus vere! (Chrystus naprawdę zmartwychwstał!) Alleluja, alleluja!"

„Surrexit Christus hodie! (Chrystus dzisiaj zmartwychwstał!) Alleluja, alleluja!"

 

Metropolita poznański, przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki

Metropolita krakowski, wiceprzewodniczący KEP, abp Marek Jędraszewski  

Sekretarz Generalny KEP, bp Artur Miziński  

-------------------------------------------------------------------------

 

„Święta Wielkanocne pozwalają nam kontemplować wielką łaskawość Boga, który z miłości do człowieka, w Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym dokonał dzieła naszego zbawienia. Życzę z całego serca, aby tegoroczne święta, przeżywane kolejny raz w trudnym czasie pandemii, pomogły nam na nowo doświadczyć, że «nic nie może nas odłączyć od miłości Boga»; aby ożywiały w nas nadzieję, że Chrystus naprawdę zmartwychwstał i jest z nami, szczególnie w tajemnicy Eucharystii. Z niej czerpmy odwagę i siłę do życia wiarą w żywą obecność Chrystusa wśród nas. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!".

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz

-----------------------------------------------------------------------------

 

„Przeżywając tajemnice naszej wiary w celebracjach Triduum Paschalnego życzymy, by nadzieja, pokój i radość wypełniały nasze serca. Obecność Chrystusa Eucharystycznego niech uzdalnia nas do życia wiarą, nawet pośród piętrzących się ciemności śmierci. Codzienne zasłuchanie w Słowo Boże niech zaowocuje czynami miłości wobec każdego człowieka. Dzieląc radość przeżywanej Paschy serdecznie pozdrawiamy i błogosławimy".

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk

----------------------------------------------------------------------------

 

„Chrystus zmartwychwstał! Zwycięzca śmierci przychodzi do nas i nam błogosławi, rozpala na nowo w naszych sercach radość i nadzieję, oświeca nas światłem wiary i odnawia w nas moc ducha. Niech Zmartwychwstały towarzyszy nam na drogach doczesności i uzdalnia do bycia Jego wiernymi uczniami. Wesołego Alleluja!".

Biskup Grodzieński Aleksander Kaszkiewicz

----------------------------------------------------------------------------