Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2021  /  Święcenia kapłańskie Mateusza Mickiewicza

Święcenia kapłańskie Mateusza Mickiewicza

 Z radością informujemy, że w sobotę 29 maja br. w Warszawie święcenia kapłańskie przyjmie diakon Mateusz Mickiewicz, absolwent naszego Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego faktu, że m.in. dzięki formacji w naszej szkole, zrodziło się w nim powołanie do kapłaństwa. Jest to także dla nas zobowiązanie do szczególnej modlitwy za tego kapłana, aby współpracując z łaską Bożą, przynosił dobre owoce służby Bogu i ludziom. Dlatego bardzo prosimy wszystkie sodalicje o modlitwę za Mateusza, aby jeszcze teraz, w tych ostatnich tygodniach przed uroczystością, dobrze przygotował się do święceń, a potem, już po ich przyjęciu, nie ustał na trudnej drodze powołania kapłańskiego.

Darem naszego środowiska sodalicyjnego dla ks. Mateusza Mickiewicza będzie historyczny kielich mszalny, pięknie odnowiony, z dedykacją od Sodalicji Mariańskich. Zakup i renowacja kielicha została sfinansowana w dużej mierze dzięki ofiarom warszawskich i piastowskich sodalisów, uczniów i rodziców szkoły z Ogrodowej oraz Waszych ofiar. Ciągle jeszcze zbieramy ofiary na ten cel, bo brakuje nam trochę środków do pokrycia wszystkich kosztów. Nieśmiało więc prosimy o ofiary na konto, z dopiskiem: kielich dla prymicjanta.

 

Federacja Sodalicji Mariańskich w Polsce

ul. Ogrodowa 3A, 00-893 Warszawa

58 1240 6319 1111 0000 4777 3000