Strona główna  /  Komunikaty  /  Rok 2015  /  Apel prof. Marii Ryś

Apel prof. Marii Ryś

Apel prof. Marii Ryś

 Drodzy Państwo,

Bardzo proszę przeczytać oświadczenie Prezydium Episkopatu Polski w sprawie Konwencji Rady Europy rzekomo mającej na celu walkę z przemocą:

OŚWIADCZENIE PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI 

Załączam też naszą prośbę o modlitwę z gorącą prośbą o włączenie się: MAJĄC ŚWIADOMOŚĆ, że w dniu 6 lutego Sejm RP może podjąć ostateczną decyzję w sprawie ustawy zezwalającej na ratyfikację Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, która pod pozorem przeciwdziałania przemocy, wprowadza do życia społecznego ideologię gender, godząca w małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny,  marginalizującą rodzinę, ograniczającą wpływ rodziców na wychowanie dzieci, niszczącą ład społeczny, CHCĄC OCALIĆ chrześcijański kształt naszej Ojczyzny, a także odnowić chrześcijaństwo w Europie i na świecie, PROSIMY I BŁAGAMY: osoby konsekrowane, księży, siostry, rodziców i dziadków, nauczycieli, wychowawców, młodzież i dzieci, WSZYSTKICH, KTÓRYM LEŻY NA SERCU OCALENIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ POLSKI, o zjednoczenie się w wielkiej modlitwie w tych najbliższych dniach poprzedzających głosowanie nad ratyfikacją Konwencji w naszym parlamencie, a kto może - także o zjednoczenie się w poście w tej intencji.  Jest jeszcze czas, aby wyprosić dar ocalenia, stąd z wielką wiarą i ufnością wołajmy:

UFAMY TOBIE MARYJO, MATKO BOŻA I TOBIE POWIERZAMY POLSKIE DZIECI, MŁODZIEŻ, MAŁŻEŃSTWA I RODZINY. MATKO BOŻA, KRÓLOWO POLSKI! OCAL MIŁOŚĆ I ŻYCIE, OCAL DZIECI, MŁODZIEŻ, MAŁŻEŃSTWA I RODZINY. OCAL POLSKĘ, EUROPĘ, OCAL ŚWIAT!
Święty Józefie Obrońco Rodziny, Wspomóż Nas!

AMEN

W imieniu Forum Kobiet Polskich - Ewa Kowalewska
W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia - Paweł Wosicki
W imieniu Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio - Maria Ryś (prof. UKSW)