Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Sodalis 2021  /  Sodalis Marianus lipiec - wrzesień 2021

Sodalis Marianus lipiec - wrzesień 2021

 Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego jest dla nas wielką radością. Cieszymy się, że mamy w niebie tak wielkiego i wspaniałego orędownika. Jednocześnie jest to zobowiązanie, aby jeszcze lepiej i głębiej poznawać życie i nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Chcemy uczyć się od Niego wiary, zaufania Bogu, umiłowania Ojczyzny. Niech nowy Błogosławiony będzie dla nas wszystkich oparciem i wzorem w ziemskim pielgrzymowaniu. O tym, jak zapamiętała kard. Wyszyńskiego, opowiada w tym numerze Barbara Chodorowska, sodaliska powojennej Akademickiej Sodalicji Mariańskiej. Jest to druga część wywiadu z p. Barbarą, pierwsza ukazała się w Sodalisie Marianusie 2 (71)/2020. Polecamy w bieżącym numerze także kolejną część cyklu poświęconego Prymasowi Tysiąclecia. 

Za nami bardzo udane ogólnopolskie rekolekcje sodalicyjne w Rybakach. Uczestnicy podkreślają świetną atmosferę, wzajemną życzliwość i serdeczność. Położenie ośrodka sprzyjało odpoczynkowi, pogłębionej modlitwie i odnowie duchowej. Konferencje księdza rekolekcjonisty były bardzo ciekawe, starannie przygotowane, a wiele wątków z życia bł. Reginy Protmann ukazanych było w kontekście charyzmatu sodalicyjnego. Rekolekcje szczegółowo relacjonują Maria Szymańska-Czaja i Piotr Chmieliński. 

W ciągu dwóch tysięcy lat dokonało się na świecie ponad 160 cudów eucharystycznych. W Polsce odnotowano ich osiem. Jak wyglądały? Jakie były ich reperkusje i pamięć o nich? Przypomina to Anna Laszuk. Zachęcamy też do lektury kolejnej części cyklu o. Emilio de Cardenasa „Matka Boża w liturgii" oraz rozważań Krystyny Tkaczyk, która pisze o maryjnej drodze Prymasa Wyszyńskiego. Kontynuujemy również jubileuszowy cykl, w którym zajmujemy się historią Sodalicji Mariańskiej w Polsce. Z kolei o. Marcin Minczyński przedstawia inspiracje do pracy formacyjnej w Sodalicjach Mariańskich w roku duszpasterskim 2021/2022. 

Cześć Maryi! Cześć i chwała! 

Zespół redakcyjny