Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Sodalis 2017  /  Sodalis Marianus styczeń - marzec 2017 _ więcej

Sodalis Marianus styczeń - marzec 2017 _ więcej

Sodalis Marianus styczeń - marzec

W tym roku obchodzimy jubileusz 300 - lecia Koronacji  Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koronacja  Obrazu w 1717 r. była wydarzeniem poruszającym serca wszystkich  Polaków - ogólnonarodową manifestacją wiary, a sam obrzęd uznano za ukoronowanie Bogarodzicy Maryi na Królową Polski po wszystkie czasy. O tym wielkim i doniosłym wydarzeniu, a także o niezwykłych dziejach samego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej pisze Anna Laszuk w cyklu  Sanktuaria Matki Bożej. 
 
Wciąż żyjemy ważnymi wydarzeniami i rocznicami, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie w ubiegłym roku. Do Polski na Światowe Dni Młodzieży przybył papież Franciszek i były to niezapomniane chwile, które przemieniły serca wielu osób. Nawiązując do wielkiego świadectwa wiary młodych z całego świata, które wyraźnie widoczne było w lipcu zeszłego roku w Polsce, Ojciec Święty ogłosił, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania".  Publikujemy cały list papieża Franciszka zapowiadający wspomniany synod. 
 
W tym numerze Sodalisa Marianusa rozpoczynamy nowy cykl „Formacja sodalicyjna", w którym będziemy zamieszczać teksty dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z formacją integralną człowieka.  Z materiałów tych można ewentualnie skorzystać w trakcie spotkań  sodalicyjnych, a także w indywidualnej pracy nad sobą. Zaczynamy cyklem na temat rozeznawania duchowego, które jest praktyką mocno polecaną przez Kościół (często wspomina o tym papież Franciszek), jak również stanowi istotny element programu formacyjnego w Sodalicjach Mariańskich. 
 
W swoim stałym cyklu Maryja w liturgii o. Emilio de Cardenas tym razem wyjaśnia znaczenie święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Polecamy również trzy krótkie rozważania Krystyny Tkaczyk na temat życia duchowego oraz relację Pauliny Fiegel z zakończenia Roku Jubileuszu  100-lecia Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze.
 
Cześć Maryi! Cześć i chwała! Zespół redakcyjny