Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Archiwum  /  Sodalis 2015

Sodalis 2015

Sodalis Marianus styczeń - marzec 2015

 W dobrym i owocnym przeżywaniu Roku Maryjnego mogą pomóc nam sylwetki wyjątkowych ludzi, których prezentujemy w tym numerze Sodalisa Marianusa. Jest to przede wszystkim św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka i doktor Kościoła (obchodzimy w tym roku jubileusz 500-lecia jej urodzin). Pisze o niej Krystyna Tkaczyk.

Sodalis Marianus kwiecień - czerwiec 2015

 Za nami II Europejski Kongres Sodalicji i Kongregacji Mariańskich, który w tynieckim opactwie benedyktynów zgromadził ponad 100 sodalisek i sodalisów z Polski, Niemiec, Francji i Włoch. Przez kilka dni uczestnicy modlili się i dyskutowali m.in. o roli wspólnot sodalicyjnych w pogłębianiu wiary w Europie.

Więcej
Spis treści

Sodalis Marianus lipiec - wrzesień 2015

 W lipcu w Wilnie odbyły się tegoroczne wyjazdowe rekolekcje sodalicyjne, które poprowadził ks. Jan Wróblewski, werbista. Był to intensywny czas modlitwy, słuchania słowa Bożego, nawrócenia. Stanowiło to dobre przygotowanie do rozpoczynającego się w grudniu Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.
Więcej

Spis treści

Sodalis Marianus październik - grudzień 2015

 Rozpoczęliśmy w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Według życzenia papieża Franciszka ma to być dla wszystkich wierzących prawdziwy czas spotkania z miłosierdziem Boga. Pomogą w tym jubileuszowe odpusty, do uzyskiwania których zachęca nas Ojciec Święty. Czyni to m.in. w specjalnym liście  [...]
Więcej
Spis treści