Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Archiwum  /  Sodalis Marianus rok 2014

Sodalis Marianus rok 2014

 8 grudnia 2013 r. był dniem szczególnym - 450-lecie powstania Sodalicji Mariańskiej uczczono udziałem w modlitwie z Ojcem Świętym Franciszkiem przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na Placu Hiszpańskim w Rzymie, 25-lecie Sodalicji Mariańskiej w Poznaniu - uroczystościami w Farze, a na Jasnej Górze zgromadzono się i modlono z okazji święta patronalnego.

 Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II była wydarzeniem epokowym, pierwszym takim w historii. Urzędujący papież, w obecności swojego poprzednika, ogłosił świętymi dwóch innych swoich poprzedników. W uroczystości wzięli udział sodalisi z Polski.

 Rozpoczęliśmy Rok Maryjny w Sodalicjach Mariańskich, który upamiętnia 50. rocznicę ogłoszenia przez Pawła VI Maryi Matką Kościoła. Chcemy w tym czasie jeszcze bardziej poznać i pokochać Matkę Najświętszą, aby coraz lepiej naśladować Jej postawę wierności Bogu.
Więcej...
Spis treści...

 Trwa Rok Maryjny w Sodalicjach Mariańskich. Oddajemy cześć Maryi, która jest Matką Kościoła, pogłębiamy przeżywanie w naszym życiu sakramentów. W tym numerze Sodalisa Marianusa wiele tekstów poświęconych jest Matce Bożej i może stanowić dobrą pomoc w owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu.
Spis treści...