Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Archiwum  /  Sodalis Marianus rok 2013

Sodalis Marianus rok 2013

 

Ostatnie miesiące 2013 roku przynoszą ważne wydarzenia, związane zarówno z programem Roku Wiary, jak i obchodami 450-lecia powstania Sodalicji Mariańskiej. Prezentujemy więc najnowszą encyklikę papieża Franciszka Lumen fidei oraz relację z Dni Maryjnych w Rzymie.

Więcej...
Spis treści...

 
 Rok Wiary łączymy z obchodami 450-lecia powstania Sodalicji Mariańskiej, co jest okazją do przypomnienia sylwetki założyciela sodalicji, o. Jeana Leunisa. Rocznicę tę świętujemy w łączności ze Wspólnotami Życia Chrześcijańskiego.

Więcej...

Spis treści...
 
 Obchody Roku Wiary dostarczyły nam kolejnych ciekawych treści do rozważania i medytacji. Są nimi m.in. słowa Ojca Świętego Franciszka skierowane do ruchów, stowarzyszeń i wspólnot kościelnych pielgrzymujących do Rzymu z okazji Roku Wiary. Ojciec Święty, mówiąc o działalności Ducha Świętego, zwraca szczególną uwagę na nowość, harmonię i misję.
Więcej...
Spis treści
 
 W trwającym Roku Wiary, któremu patronuje Matka Boża, moderator Federacji SM w Polsce o. Emilio de Cardenas rozpoczyna cykl „Matka Boża w liturgii", w którym będzie przybliżać różne wydarzenia z życia Maryi oraz możliwości ich wspominania we wspólnych modlitwach.
Więcej...
Spis treści