Strona główna  /  Rekolekcje  /  Rybaki 2021  /  Rekolekcje sodalicyjne - Rybaki 2021

Rekolekcje sodalicyjne - Rybaki 2021

 Już w czwartek 1 lipca rozpoczną się tegoroczne ogólnopolskie rekolekcje sodalicyjne, które poprowadzi ks. dr Michał Kuciński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.

Rekolekcje odbędą się w ośrodku charytatywnym archidiecezji warmińskiej w Rybakach. To właśnie, przypomnijmy, na terenie tej diecezji znajduje się Braniewo, gdzie 450 lat temu powstała pierwsza Sodalicja Mariańska w Polsce. Tam formowali się duchowo Patroni naszego Roku Jubileuszowego: św. Andrzej Bobola i bł. Regina Protmann. Dlatego wybraliśmy Warmię na miejsce naszego tegorocznego czasu nawrócenia i wsłuchiwania się w Słowo Boże.

Archidiecezjalny Ośrodek Charytatywny Caritas w Rybakach to idealny obiekt do rekolekcji, pracy i wypoczynku, otoczony lasami sosnowymi, w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Łańskiego. Położony jest w odległości 25 km od Olsztyna i jest to obszar Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, z polodowcową rzeźbą terenu, rozległym kompleksem puszczy świerkowo-sosnowej, różnorodną roślinnością i licznymi osobliwościami przyrody.W Ośrodku znajduje się kaplica, sala konferencyjna, sala gimnastyczna, a nawet siłownia. Jest dostęp do plaży, przy której znajduje się boisko do siatkówki i plac zabaw. Można wypożyczyć łódki i kajaki. Na terenie Ośrodka znajduje się też wiata ze sceną, dwa place zabaw dla dzieci, altanki oraz miejsce na ognisko.