Strona główna  /  Ośrodek Formacji Sodalicji Mariańskich  /  Rekolekcje adwentowe naszych starszych uczniów: listopad – grudzień 2021 roku

Rekolekcje adwentowe naszych starszych uczniów: listopad – grudzień 2021 roku

Uczniowie klas siódmych i ósmych Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce, w dwóch oddzielnych turach, uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach adwentowych w Warszawie.

Na prośbę Dyrekcji szkoły nasz Ośrodek Formacji Sodalicji Mariańskich koordynował przygotowania i program tych rekolekcji. Razem z Siostrami Franciszkankami Misjonarkami Maryi ustalona została tematyka rekolekcji i podział uczestników na grupy.

Rekolekcje odbywały się w Domu Pielgrzyma „Amicus" przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Zostały przygotowane i poprowadzone przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi razem z bratem Jose i ojcem Emilio. Uczniowie wysłuchali krótkich wykładów, brali udział w zabawach integracyjnych, odgrywali scenki, śpiewali, uczestniczyli w Mszach św., mogli przystąpić do sakramentu pokuty. Modlili się przy grobie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i zwiedzili poświęcone ks. Jerzemu muzeum.

Wcześniej, w Laskach, swoje rekolekcje odbyli uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego. W sumie, na przełomie listopada i grudnia, ze względu na trwającą pandemię odbyły sie aż cztery sesje rekolekcji adwentowych dla naszych uczniów w czterech różnych terminach.