Strona główna  /  Ośrodek Formacji Sodalicji Mariańskich  /  Program formacyjny podczas 41. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sodalicji Mariańskich w Polsce na Jasną Górę.

Program formacyjny podczas 41. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sodalicji Mariańskich w Polsce na Jasną Górę.

Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę odbyła się 17 września 2022 r. pod hasłem Kochać Maryję, kochać Kościół tak jak Jezus. Poniżej podajemy linki do kilku konferencji formacyjnych, które w tym dniu zostały wygłoszone u stóp Matki Najświętszej. Konferencje znajdują się na kanale sodalicyjnym w serwisie www.youtube.pl.

 

- Konferencję o. Emilio de Cárdenasa SM „Kochać Maryję, kochać Kościół tak jak Jezus” można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=MbMo1wOG0e0

 

- Konferencję ks. Stanisława Czenczka o powołaniu Sodalisa można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=XiWhQvdRqw8 

 

- Konferencję o. Marcina Minczyńskiego OSPPE na temat niektórych wyzwań i inspiracji do pracy formacyjnej i apostolskiej w Sodalicjach Mariańskich w roku duszpasterskim 2022/2023 można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=r8CEnI_0qiQ

 

- Po tym wystąpieniu zebrani obejrzeli wyjątkowy film nagrany latem 2022 roku podczas rekolekcji sodalicyjnych w Chludowie. Sodalisi z Torunia, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Olsztyna mówią w nim m.in. o swoje drodze do sodalicji i formacji w tej wspólnocie. Reżyserem, scenarzystą i realizatorem całości jest Paweł Baran, absolwent naszych szkół sodalicyjnych w Warszawie i uczestnik wielu rekolekcji sodalicyjnych. Zrealizował on również wspomniane wyżej transmisje konferencji o. Emilio. ks. Stanisława i o. Marcina. Bardzo dziękujemy mu za ten wysiłek i profesjonalną pracę! Film z udziałem sodalisów można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=cMUrT41UNT8

 

Program pielgrzymki, organizacja i koordynacja całości jest dziełem Ośrodka Formacji Sodalicji Mariańskich.