Strona główna  /  Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego  /  Rok 2019  /  „Dlaczego: Prymas Tysiąclecia?”

„Dlaczego: Prymas Tysiąclecia?”

 - „Dlaczego: Prymas Tysiąclecia?" - to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. „Myśląc z Wyszyńskim" organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpocznie 21 listopada przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Debaty z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim" będą poświęcone nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego i podejmą aktualne tematy będące wyzwaniami dla człowieka, społeczeństwa i Kościoła. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 listopada 2019 r. o godzinie 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19. W debacie pt. „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. Stefanowi Wyszyńskiemu?" wezmą udział wezmą: prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska.

Spotkania z tego cyklu będą miały charakter otwarty i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków i biografów, w każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada br. do maja 2020 roku.

W ramach cyklu „Myśląc z Wyszyńskim" zaplanowano siedem spotkań. Formuła każdego z nich będzie podobna. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wysłuchają 20-minutowego wykładu przygotowanego przez głównego prelegenta. Następnie głos zabiorą dwaj inni prelegenci, a po ich wystąpieniach przewidziano dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali. Debatę podsumują prelegenci.

Tematyka spotkań z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim":

- grudzień 2019: „Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny"

- styczeń 2020: „Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich"

- luty 2020: „Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości"

- marzec 2020: „Praca - przymus czy szansa?"

- kwiecień 2020: „W służbie dobra wspólnego. Polityka, naród, państwo"

- maj 2020: „Nigdy jeden przeciw drugiemu. Kard. Karol Wojtyła i Prymas Stefan Wyszyński - komplementarność charyzmatów".