Strona główna  /  Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego  /  Rok 2019  /  Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

 W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Do Warszawy przybędzie papieski wysłannik kard. Angelo Becciu (na zdjęciu), prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Ojca Świętego 7 czerwca będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym i Mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Odczyta dekret beatyfikacyjny i ogłosi datę liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia będzie miała miejsce dokładnie 10 lat i jeden dzień po beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 

W Domu Arcybiskupów Warszawskich zaprezentowano logo beatyfikacyjne. Zostało ono wypracowane przez zespół kreatywny portalu Stacja 7, a wykonała grafik Agnieszka Kozioł. Logo przedstawia krzyżyk otoczony złota aureolą i faksymile podpisu Prymasa Wyszyńskiego. - W tym znaku krzyża wyraża się cała jego droga życiowa, cierpienie i śmierć. Złota aureola jest natomiast symbolem zmartwychwstania i świętości - mówi Agnieszka Kozioł.

Celowo został wykorzystany w logo odręczny podpis Prymasa Tysiąclecia, którym sygnował podpisywane przez siebie dokumenty, rozpoznawalny także dzięki jego zapiskom. Założeniem projektu było połączenie nowoczesności z rysem postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcieliśmy, aby logo cechowała prostota i elegancja - podkreśla Agnieszka Kozioł.

W ramach przygotowań do beatyfikacji archidiecezja warszawska zaprasza na wydarzenia przybliżające osobę Prymasa Tysiąclecia. W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 17.00, od listopada do maja, w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej odbywać się będą konferencje pod hasłem „Myśląc z Wyszyńskim". Na siedem kolejnych spotkań składać się będzie wykład wprowadzający, panel dyskusyjny oraz pytania z sali. - Chcemy pokazać nie tylko historię kard. Wyszyńskiego, ale też aktualność jego nauczania  - zapowiada metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Ponadto 28. dnia każdego miesiąca, w katedrze św. Jana na Starym Mieście po Mszy św. o godz. 19.00 będzie wykład o kard. Wyszyńskim.