Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2020  /  Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii

Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii

św. Andrzej BobolaW dniach 7-16 grudnia 2020 roku przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał.

W załączeniu przekazuję tekst nowenny do św. Andrzeja Boboli. Nowennę można rozpocząć dowolnego dnia w czasie zagrożenia epidemią. Szczególnie zachęcamy do odmawiania tej nowenny od 7 do 16 grudnia w łączności z modlącymi się w Narodowym Sanktuarium przy relikwiach św. Andrzeja Boboli.

NOWENNA DO ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI W CZASIE EPIDEMII