Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2019  /  Lidia Dudkiewicz w Radzie Programowej TVP

Lidia Dudkiewicz w Radzie Programowej TVP

 Lidia Dudkiewicz, była redaktor naczelna katolickiego tygodnika „Niedziela", została powołana do Rady Programowej TVP.

Lidia Dudkiewicz przez 38 lat współtworzyła „Niedzielę" jako redaktor, sekretarz redakcji, zastępca redaktora naczelnego, a w latach 2014-2019 jako redaktor naczelna.

„Jako redakcja czujemy się wyróżnieni, że nasza Szefowa, z którą przez wiele lat mieliśmy codzienny kontakt, została w ten sposób doceniona przez Radę Mediów Narodowych" - czytamy w informacji opublikowanej na stronach internetowych katolickiego tygodnika „Niedziela".

Red. Lidia Dudkiewicz jest ponadto konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. W 2018 r. została nagrodzona przez Stolicę Apostolską odznaczeniem „Pro Ecclesiae et Pontifice".

Rada Programowa TVP jest organem opiniodawczo-doradczym Telewizji Publicznej w sprawach programowych. Składa się z 15 członków, których powołuje Rada Mediów Narodowych. 10 z nich reprezentuje ugrupowania parlamentarne, a pozostałych 5 powołuje się z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów. Kadencja Rady Programowej TVP trwa 4 lata.