Strona główna  /  Z życia Kościoła  /  Rok 2018  /  Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Afryce

Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Afryce

 Zachęcamy do włączeni się w akcję „Makulatura na misje - pomagamy budować studnie w Afryce", którą prowadzi Fundacja „OPUS PRO MISSIO".

„Z jednej studni wybudowanej na terenach misyjnych korzysta nawet do 5 tys. osób. Tam, gdzie pojawia się woda - tam dzieci mogą rozpoczynać naukę szkolną; w przeciwnym przypadku nieraz wędrują nawet po kilka kilometrów, aby przynieść wodę  dla rodziny. Tam, gdzie pojawia się studnia, spada zachorowalność, ponieważ dostęp do czystej wody zdecydowanie poprawia higienę. Dostęp do wody - to szansa na rozwój upraw i hodowli, co ogranicza głód. Dostęp do wody prowadzi także do pokojowego współistnienia  lokalnych wspólnot  na danym terenie" - czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Tam też można znaleźć informacje o akcji zbiórki i sprzedaży makulatury, z której środki pomogą mieszkańcom Afryki w dostępie do wody. Fundacja przypomina, że makulatura to: prasa, ulotki, gazety, kartony, kartoniki, książki, opakowania, ścinki z niszczarek i każdy niepotrzebny papier. A 1 kg makulatury to wartość 75 litrów wody dla Afryki.

Na stronie internetowej www.opuspromissio.pl można znaleźć wszystkie szczegóły o tym, jak włączyć się we wspomnianą akcję.