Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2021  /  Nowenna do bł. Reginy Protmann

Nowenna do bł. Reginy Protmann

 Liturgiczne wspomnienie bł. Reginy Protmann, Patronki naszego Roku Jubileuszowego, przypada w poniedziałek 18 stycznia. Z tej okazji proponujemy i zachęcamy do modlitwy nowenną do bł. Reginy Protmann.

Tekst nowenny, wraz z komentarzami i fragmentami Żywota Patronki Jubileuszu, można pobrać z naszej strony. Całość, korzystając m.in. z materiałów uzyskanych od Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny z Braniewa, przygotowali Regina Pruszyńska i o. Emilio de Cardenas, którym bardzo serdecznie za ten wysiłek dziękujemy!

„Błogosławiona Regina Protmann jest patronką Jubileuszu 450-lecia obecności i pracy Sodalicji Mariańskich w Polsce. Bardzo potrzebujemy Jej przykładu i Jej wstawiennictwa, aby być wiernymi naszemu powołaniu w dzisiejszej Polsce. Nie tylko dzisiaj cierpimy z powodu epidemii, doświadczamy trudów i stajemy przed wyzwaniami. W czasach bł. Reginy ogromny kryzys ogarniał Europę i Polskę, ale Duch Święty wzbudził wśród nas odważnych ludzi, jak kardynał Stanisław Hozjusz lub Regina Protmann, którzy, oddając się Jezusowi, podnosili sztandar katolickiej wiary.

Polecam Wam Nowennę przed liturgicznym wspomnieniem Błogosławionej, która rozpocznie się 9 stycznia 2021 r. oraz modlitwę w dniu Jej wspomnienia - 18 stycznia" - napisał we wstępie do wspomnianego materiału o. Emilio de Cardenas, Asystent Kościelny Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Nowenna do bł. Reginy Protmann - PLIK DO POBRANIA